Yönetilen sunucular faydaları keşfetmek ya da yönetim ile profesyonellerden multihosting

Haberler Pennsylvania

Yönetilen sunucu, sunucu kiralama ve servis ve sağlayıcı tarafından eksiksiz yönetim sağlayan bir hizmettir. Kural olarak, tüm sunucuyu tam olarak müşteri ihtiyaçlarına göre hazırlar ve kurar. Lansmanından sonra, aynı zamanda tamamen ilgilenir. Yönetilen sunucu, VPS işlemiyle ilgili deneyimi olmayan ve teknik olarak yönlendirilmemiş veya yalnızca zamanı olmayan kullanıcılar için idealdir
ve sunucunun çalışmasına kendiniz bakma kapasitesi.

Dedicated ve managed server arasındaki fark nedir?
Yönetilen sunucu ile karşılaştırıldığında, klasik özel sunucular tamamen kullanıcının elindedir. Sunucu operatörü esas olarak donanımı önemser, bazı durumlarda sunucudaki verileri yedeklemekle ilgilenir, ancak artık çalışmasıyla ilgilenmez. İşletim sistemi yönetimi, sunucu performansı veya güvenlik izleme vb.müşteri tarafından ele alınmalıdır. Sunucuya hangi sistemi ve yapılandırmayı yerleştirmek istediğine kendisi karar verir.

Özel bir sunucu, yönetilen bir sunucunun aksine, uzmanlığa sahip olanlar için uygundur
sunucunun düzenli yönetimi ve denetimi için sunucu yönetimi, sistem yapılandırması ve kapasitesi hakkında.

Yönetilen sunucu nasıl seçilir?
Yönetilen bir sunucu seçerken bir numaralı kriter sorumlu sağlayıcıdır. Sağlayıcının hizmetle ilgili deneyime sahip olduğundan ve güvenilir kanıtların mevcut olduğundan emin olmak için özen gösterilmelidir. Şirketin web sunumuna veya sosyal medya iletişimine bakarak çalışmalarını anlayıp anlamadıklarını öğrenmek mümkündür
ve onlar tarafından sunulan ürün iyi kalitede olacak. Bununla birlikte, doğrudan iletişim konusunda utangaç olmaya ve örneğin telefon hattı ile gerekli her şeyi önceden sormaya gerek yoktur.

Yönetilen sunucuların avantajları
Yönetilen sunucunun en büyük avantajı güvenliktir. Sunucu, diğer istemcilerle paylaşması gerekmeyen belirli bir kullanıcıya yönlendirilir. Bu nedenle, hiç kimse birbirini tehdit etmez ve kullanıcılar sonunda diğer VPs istemcilerinin etki alanlarını hedef alan DDoS saldırılarından etkilenmez.

Performans, yönetilen sunucunun bir başka büyük avantajıdır. İkincisi, öncelikle bir kullanıcının sunucunun tüm kapasitesine tamamen kendisi için sahip olması gerçeğiyle garanti edilir.

Yönetilen sunucu ile ara sıra kesinti riski çok daha azdır. Kullanılabilirlik, esas olarak diğer kullanıcılar tarafından aşırı yükleme olasılığının bulunmaması nedeniyle burada garanti edilir.

Son fakat en az değil, esneklik de bir avantajdır. Bir ara sunucu için yöneticiler parametreleri değiştirebilir veya herhangi bir zamanda bazı ek kaynaklar ekleyebilir.

Yönetilen sunucu sağlayıcısına yönelik talepler
Yönetilen bir sunucu için müşteri, sağlayıcılarının yöneticilerinden düzenli güncellemeler beklemelidir
ve oluşabilecek herhangi bir olayı aktif olarak ele almak da dahil olmak üzere sistem bakımı. Sunucu izleme, sunucu operasyonunun optimizasyonu ve tabii ki yapılandırma değişiklikleri, veri kurtarma ve talep üzerine diğer müdahaleler ile daha fazla müşteri yönetimi.

Yönetilen Bulut ZONER
Önde gelen bulut servis sağlayıcımız zonercloud’da müşteriler farklı işletim sistemlerinde çalışan iki yönetilen sunucu seçeneğine sahiptir. Linux veya Windows Yönetilen bulut sipariş edebilirsiniz.

Müşteri yönetimi aracılığıyla sınırsız sayıda etki alanı yönetilebilir. Birçok sunucuda olabilir, sınırı yok. Her etki alanının veritabanları, e-posta, kendi PHP yönergelerinizi ayarlama, komut dosyaları vb. Dahil olmak üzere web sunumu için kendi alanı vardır.verilerinizin kapasitesini istediğiniz zaman gerektiği gibi artırabilirsiniz. Elbette, düzenli yedeklemeleri, güncellemelere ek olarak, sistem bakımı da dahil olmak üzere tüm sunucu yönetimini yöneten profesyonel yöneticiler tarafından denetlenir
ve güvenlik.

Sunucunun çalışmasının bir parçası olarak, seçtiğiniz Açık Kaynaklı uygulamaların (WordPress, Joomla, Drupal, vb.) Yüklenmesi.) garanti edilir..) tamamen ücretsiz. SSL sertifikalarının kurulumu ve otomatik yenilenmesi de yeni müşteriler için ücretsiz olarak kullanılabilir.

Zoner’den Yönetilen Bulut Sunucusunun diğer avantajları
Zoner müşterileri sezgisel hizmet yönetiminin keyfini çıkarabilir. Benzersiz bir web arayüzünde, etki alanlarını, web uygulamalarını, e-posta kutularını veya diğer web barındırma ürünlerini kolayca ve verimli bir şekilde yönetebilirler.

Yönetilen sunucular, tüm güncellemeleri ve güncellemeleri takip eden profesyonel yöneticilerden oluşan bir ekibin günün her saati gözetimi altındadır. Böylece, müşteriye sistemin düzenli olarak güncellenmesi ve bakımı garanti edilir.

Tüm sunucular için kullanılabilirlik% 99,99 olarak garanti edilir. Bu maksimum kullanılabilirlik düzeyi sözleşmeyle belirlenir
ve belirtilen seviyenin altına düşmesi durumunda, sağlayıcı tarafından kendisine mali cezalar uygulanır.

Sunucu sürekli gözetim altındadır, bu nedenle sunucunun ayrıntılı izlenmesi garanti edilir.

Cloud Server Managed, 14 günlük deneme süresi boyunca% 100 para iade garantisi vaat ediyor. Müşteri sunucudan memnun değilse, bu süre zarfında ödemesini geri alacaktır.

Son fakat en az değil, 24 saat kesintisiz olarak kullanılabilen gerçek operatörlerle müşteri desteği mevcuttur.

Bu sayede zoner’in bulut hizmetleri, bireylerden büyük şirketlere kadar binlerce memnun müşteri tarafından önerilmektedir.

Özet
Yönetilen sunucu, büyük veri alanına ihtiyaç duyan, kendi sunucularını işletecek zamana ve kapasiteye sahip olmayan, ancak aynı zamanda harici bir yönetici ekibiyle bir sunucuyu finanse etme araçlarına sahip şirketler için en iyi çözümdür. Herhangi bir web uygulamasının çalışması için mükemmel bir çözümdür.

Sağlayıcının güvenilirliğine ve profesyonelliğine dikkat etmek gerekir. Sunucu yönetimi konusundaki deneyimlerinden emin olun, şirketin referanslarını öğrenin ve teknik desteğini ve teknolojik geçmişini doğrulayın.

Geleneksel özel sunucularla karşılaştırıldığında, yönetilen varyant birçok yararlı avantaj sağlar.

Bir cevap yazın

Related Posts