Uluslararası oltalama ikonu Ron Lindner 86 yaşında geçti

Haberler Michigan

Baxter, Minn. — Efsanevi olta balıkçısı ve spor balıkçılığı sektörünün lideri Ron Lindner, Pazartesi akşamını 86 yaşında geçti. Salı sabahı, olta balıkçılığı dünyasından yüzlerce sosyal medya gönderisi kaybın yasını tuttu ve Lindner’ı ve eğlence amaçlı balıkçılık üzerindeki etkisini hatırladı.

Lindner’in kardeşi ve uzun süredir balıkçılık ve iş ortağı olan Al Lindner, Salı günü Outdoor News’e verdiği demeçte, Ron’a bu yılın başlarında kanser teşhisi konulduğunu ve kemoterapiye girmemeyi seçtiğini söyledi. Son aylarda, COVID-19 da dahil olmak üzere ek sağlık komplikasyonlarıyla başa çıktı, ancak ailesiyle Şükran Günü tatilinin tadını çıkardıktan sonra Pazartesi günü hızlı bir şekilde geçti.

Al Lindner, “Sağlığıyla hızlanan her şeyle mükemmel bir fırtınaydı, ancak iki hafta önce bana ‘Başka hastane yok’ dedi” dedi. “Evdeydi ve Şükran Günü’nden önceki hafta sonu ailesini görebiliyordu, sonra sadece tatili atlatmak istedi, ki bunun tadını çıkarabildi.”

Al Lindner, “Gerçekten hızlı gitti ve hazırdı.” dedi. “Geçen hafta bana dedi ki, ‘Ben her şeyi yaptım. Hayatım tamamlandı.”

Bilgili bir işadamı ve olta yenilikçisi Ron Lindner, Amerikalıların balık yakalama şeklini değiştirdi. Çocukluğundan beri balık tutmayı çok severdi ve 80’li yaşlarına kadar yılda yüzlerce gün suya vururdu. İş arkadaşları 2020 boyunca aktif kaldığını hatırlıyor.

Baxter’daki Lindner Media Productions’ın dijital medya direktörü Jeff Simpson, “O hala bir raptiye kadar keskindi ve burada, önceki haftadan sadece bir hafta önce ofisteydi,” dedi. “Bütün yaz Al’le meşguldü ve balık tutuyordu.”

Chicago’da doğan Ron, yazlarını Cambridge, Wis’teki Ripley Gölü’ndeki ebeveynlerinin göl kulübesinde geçirirken kardeşiyle ömür boyu balık tutma sevgisini geliştirdi. 1950’lerin başında orduda bir süre kaldıktan sonra ve Al’ın Vietnam turundan sonra, çift 1966’da ailelerini önce Wisconsin’e, sonra da Brainerd’e taşıdı. Bir zamanlar balıkçılar ve rehberler olarak kurulan Lindners, 1970’te Ron’un senaryo yazarak, filme alarak ve kamera önünde al’ı yöneterek açık hava televizyonunun sularını test etti.

In-Fisherman’ın sahipleri olarak Ron ve Al, ilk TV ve radyo programlarının yanı sıra Balıkçı İçi Dergisi’nin yapımcılığını üstlendi. Ayrıca Lindy Tackle’ı kurdu, Lindy Rig’i, diğer olta terminallerini icat etti ve sualtı kameraları ve modern yağmur elbisesi üzerinde öncü çalışmalar yaptı.

Ron ve Al Lindner 1973’te Lindy Tackle’da ve 1998’de In-Fisherman’da hisselerini sattılar. Son yıllarda, onlar ve geniş aileleri çabalarını Lindner’s Angling Edge’in evi olan Baxter, Minn merkezli Lindner Media Productions’a odakladılar.

Lindner, 1991 yılında Efsanevi Olta Balıkçısı olarak National Freshwater Fishing Hall of Fame’e girdi ve daha sonra eğitimci olarak seçildi. Minnesota Fishing Hall of Fame onu 2000’de, Normark Hall of Fame 2007’de ve Bass Fishing Hall of Fame 2020’de kabul etti.

Lindner, spor balıkçılığı dünyasında çalışma hayalini sürdürürken, profesyonel rehber, mücadele ve ekipman tasarımcısı, mucit (kredisine üç patent ve 30 benzersiz tasarım dahil), üretici, mucit, profesyonel turnuva feneri, organizatör, yazar, yayıncı, kitap yazarı, televizyon yapımcısı, radyo sunucusu, internet ve sosyal medya yapımcısı ve belki de en önemlisi meraklı bir balıkçı ve mükemmel bir yenilikçi. 10 kitabı birlikte yazdı ve yüzlerce yayınlanmış makale yazdı ve binlerce radyo ve TV senaryosu üretti.

Son yıllarda Lindner yeni medyada aktif kaldı ve saatlerce Target Walleye e-bültenine odaklandı.

Longtime Outdoor News “Rocking the Boat” köşe yazarı Joe Fellegy, In-Fisherman dergisinin ilk günlerinde Lindners ve Minnesota’nın merkezindeki Lindy Tackle ile çalıştığını hatırlıyor.

“Ron birden fazla balıkçılık cephesinde çok dikkat çekiciydi. 1970’lerde In-Fisherman yayınları ve Lindy’s Tackle’ın kurucularındandı. Evet, balık tutmaya çok dalmış. Ancak ilk zamanlarda, basılı, televizyon ve diğer medya aracılığıyla nasıl nasıl pazarlamada talep ve ilgili kar olduğunu fark etti. Evet, Ron Lindner 80’lerinde iyi yaşadı, ama birçok eskinin aksine dijital dünyanın derinliklerine indi.

 

Bir cevap yazın

Related Posts