Ron Lindner’ın inanılmaz içgörüslerini ve vizyonunu hatırlamak

Haberler Michigan

İnsan katalizörü, hızlı değişime neden olan bir olayı veya olayları hızlandıran kişidir. Tarih boyunca, bildiğimiz dünyayı değiştiren katalizörler olduğunu kanıtlayan erkekler ve kadınlar ortaya çıktı. Bu kişilerden biri, yakın zamanda 86 yaşında kansere yenik düşen Ron Lindner’dı.

Lindner, başarılı bir olta balıkçısı olmak için doğru aletlerle birlikte doğru eğitime ihtiyaç duyduğuna karar veren bir insan katalizörüydü. Çoğu balıkçı balıkçılık bilgilerinin yanı sıra bu başarıyı elde etmek için en iyi destinasyonlar hakkında ketum olsa da, Lindner bilgilerini özgürce paylaştı ve iş yapmak için gerekli ekipmanı tasarladı.

Lindner’ın yenilikçi olarak tanımlandığını duydum. O bunların hepsi ve çok daha fazlası. Bu şekilde giden balıkları yakalamak için Balıkçılar Formülü’ne reçete etti. F+L+P=S. Anlama F (balık) L’ye (konum) yol açar. Sonra P (sunum) gelir ve her şey bir araya geldiğinde bu başarıya yol açar.

Bu basit bir formül, ama Einstein’ın Görelilik Teorisi de öyle. Kategorilerin her birinin derinliklerine inilebilir. Bir balığın belirli uyaranlara belirli koşullar altında nasıl tepki verdiğini anlamak yıllar alabilir, bu da onu bir yem veya yem için olumlu bir şekilde tepki vermesine neden olacak belirli bir noktaya koyar. Ama formülün güzelliği de bu. Sonu olmayan bir öğrenme sürecinin başlangıç noktasıdır, ancak yoğun bir şekilde keyifli bir süreçtir.

Lindner yıllar içinde birçok orijinal konsept piyasaya sürüldü. En bilineni, 1968’de mağazalara isabet eden ve yakalanan birçok balık için sorumlu olan canlı yem teçhizatı Lindy Rig’dir. Lindner, ilk test edildiğinden beri 70 milyondan fazla Lindy Rig üretildiğini ve satıldığını tahmin etti.

Olta balıkçılarının formül ve ekipmanı dahil etmek için ihtiyaç duydukları bilgileri elde etmesini ve böylece daha fazla balık yakalamasını sağlamak için Lindner medya imparatorluğu doğdu. Olta balıkçılarına dergiler, videolar, TV şovları, seminerler ve rekabetçi olta balıkçılığı mekanları aracılığıyla öğrenme eğrilerini kısaltmak için ihtiyaç duydukları bilgiler verildi. Olta balıkçıları artık teknelerinde bir ısırık umuduyla sürüklenmedi. Şimdi sonar, iyi tanımlanmış tekne kontrol yöntemleri, canlı canlı yem veya grevleri tetikleyen yemler kullandılar ve balık yakaladılar ve birçoğu.

Lindner öğretmenliği ve icatları asla bırakmaz. Öldüğü güne kadar pro-angler etkinliklerine, spor gösterilerine katılıyordu, sosyal medyada yayın yapıyordu ve hala olabildiğince sudan çıkıyordu ve bu çok fazlaydı.

Lindner’ın gittiği haberi çıktığında haraçlar çoktu. Wall Street Journal bile onun ölümünü haber yaptı. Mirası çoğu erkeğin sınırlarının çok ötesine uzanacak, zaten var olan bir dünyaya eklediği için değil, daha önce orada olmayan bir dünya yarattığı için. Lindner keşfedilmemiş yerlere ayak basan ve vizyonlarını evrenin geri kalanıyla paylaşan gerçek bir öncüydü. Efsane olarak statüsü kesin.

 

Bir cevap yazın

Related Posts