Piyasalar ve süpermarketler pahalı fiyatlara direniyor: “muazzam çabalar”. Ancak artışlar hemen köşede

Haberler Pennsylvania

Piyasada alışveriş yapmak, pahalı enerji zamanında ve Doğudan kuvvetli esen savaş rüzgarlarıyla daha da elverişlidir. Her gün buzdolaplarını ve kileri yiyeceklerle dolduran Torino halkı için, yerel pazarların tezgahlarından satın almak hala ekonomik bir seçimdir.

Fiyatlar sakin, ancak köşeyi dönünce artıyor
Nadir istisnalar dışında, sokak satıcılarının enerji krizi öncesi fiyatları nasıl koruduğunu fark etmek için mahalle pazarlarına bir tur atın. Meyve ve sebzeler, aynı zamanda soğuk etler. Ekmek için az da olsa bir miktar artış kaydedilirken, sokak kasaplarında fiyat artışları görülmeye başlandı. Müşterileri uyarmak için aynı pazarlar ” “Hanımefendi, şimdi örtün çünkü bir süre sonra fiyatları yükseltmek zorunda kalacağız. Bize bağlı değil”.

Nardozzi: “fiyatlar hala sakin, ancak onları düşük tutmak zor olacak”
“Fiyatlardaki artış sınırlı, onları artırmadık. Tabii ki, onları bu kadar düşük tutmak zorlaşıyor, çünkü spekülasyon yapmak istediğimiz için değil, yakıtlar ve pahalı enerji gibi harcamalar nedeniyle. Bu nedenle sokaklara çıkacağız” diye açıklıyor G. O. I. A. Başkanı Giancarlo Nardozzi “kürlenmiş etler ve peynirler – devam ediyor Nardozzi – geçen hafta olduğu gibi aynı fiyatlara sahip, meyve ve sebzeler sakinleşti: biz bir sosyal amortisörüz”.

Süpermarketlerde, enerji krizinden önce satın alınan mallar
Piyasada alışveriş uygun kalırsa, süpermarkette bile çeşitli zincirler şu an için pahalı enerjiye engellenmiş fiyatlarla yanıt veriyor. Aslında, meyve ve sebzeler artmadı ve birçok mağazada tüketicinin çok fazla harcamamasına izin veren rekabetçi teklifler var. Bunun nedeni, daha önce büyük perakendeciler tarafından satın alınan mallarla dolu depolarda bulunmaktır.

Bir cevap yazın

Related Posts