Pandemi uzun zamandır Isle Royale kurt-geyik çalışmasını kesintiye uğratıyor

Haberler Michigan

TRAVERSE CITY, Mich. — Dünyanın en uzun süren yaban hayatı saha çalışmalarından biri koronavirüs salgınının avına düştü.

1959’dan beri, bir araştırma ekibi kışın çoğunu Superior Gölü’ndeki Isle Royale Milli Parkı’nda kurtlar ve geyikler arasındaki etkileşimi gözlemleyerek geçirdi. Ancak Baş komiser Denice Swanke Cuma günü yaptığı açıklamada, bu yılki misyonun bilim insanlarını ve destek personelini virüse olası maruziyetten korumak için hurdaya ayrıldığını söyledi.

Birkaç üniversiteden, park servisinden ve Superior Chippewa Gölü Büyük Portage Bandosu’ndan uzmanlar, kurt nüfusunu yeniden inşa etme çabasının ekosistemi nasıl etkilediğini değerlendirmeyi planlamıştı.

Uzak park 1 Kasım-15 Nisan tarihleri arasında kapalıdır. Kış araştırmacıları, sosyal mesafeye izin vermeyen tek bir kabin kullanıyorlar. Swanke, seferi iptal etme kararını da HESABA KATARAK ABD ile Kanada arasındaki sınırın kapatılması ve malzeme getirmek için uçuş kaynaklarının yetersizliği olduğunu söyledi.

Swanke, park servisi ve ortaklarının bu yaz kurt popülasyonu değişikliklerini uzak kameralar ve diğer teknikler kullanarak belgelemeye çalışacaklarını söyledi. Ancak, hayvanların tespit edilmesi daha kolay olduğunda, sadece kış aylarında yapılabilecek havadan gözlemlerden yararlanamayacaklar.

Ada parkında dolaşan kurtlar ve geyiklerin yanı sıra diğer yaban hayatı ve bitki örtüsü hakkında yıllık raporlar hazırlayan biyologlardan biri olan Michigan Teknoloji Üniversitesi’nden John Vucetich, “Verilerde hiçbir şey yapılmayacak bir delik olacak” dedi.

Kurtların 20. Paketler kurdular ve geyiğin yaşam alanlarını aşırı doldurmasını önlemeye yardımcı oldular.

Son yıllarda kurtları yok etmek dışında hepsini akraba edinirken, yetkililer ABD ve Kanada anakarasından başkalarını da hava kaldırmaya başladılar.

 

Bir cevap yazın

Related Posts