Işık çok pahalıya mal oluyor, belediye önce sokak lambalarını mı kapatıyor? “Zor seçimi değerlendiriyoruz”

Haberler Pennsylvania

Çeşmeler kapandı, anıtlar sadece W’de açıldı.

Yüksek enerji maliyeti nedeniyle dizlerinin üzerinde duran Torino kentinin koyduğu pahalı tasarıya karşı “daha güçlü” bir öneri düşünüyor: kamu aydınlatmasını 10 veya 20 dakika azaltın.

10 veya 20 dakika kapatma: işte nasıl kaydedileceği
Öneri, bu öğleden sonra Ekolojik Geçiş Değerlendiricisi Chiara Foglietta ile konuştuktan sonra, şehrin sokak lambalarını belirli bir süre için “kapatma” tasarrufunu bildiren Iren’den geliyor: on dakika boyunca günde 500 euro, 20 dakika karanlık için günde 1.000 euro. Matematiği yaparak, belediye kasaları her yıl 182.500 ila 365, 000 avro tasarruf edecek.

Güvenlik rebus
Hesaplar için cazip bir seçenek, ancak güvenlik açısından riskli olduğu düşünülüyor: “Halka açık bir parkın kapatılmasının güvenliği azaltmak anlamına geldiğinin farkındayım, yapılması zor bir seçim olacak” diye itiraf etti Foglietta. Bu nedenle Torino şehri, sokak lambalarının ne zaman ve ne zaman kapatılacağını seçerek kamu aydınlatmasını azaltmak zorunda kalacak.

Okullarda ve Rsa’da bir sınıf daha az, belediye binalarında iki
Bu arada, bu sabahtan itibaren belediye binalarındaki sıcaklık iki derece düşürülürken, yarından itibaren okul kullanımı için belediye binalarında, Rsa’da ve engelliler için tesislerde ısıtma bir derece azaltılacak: olanlara kıyasla yaklaşık% 10 tasarruf sağlayacak eylemler bugüne kadar tüketildi.

Bir cevap yazın

Related Posts