Ilıman havalar bir lütuf olmuştur – bazıları için

Haberler Michigan

Burada, kuzey ülkesinde büyüyen ve kros kayak ve kar ayakkabısıyla kaymayı seven bir arkadaşım var. Ara sıra hala yapıyor, ancak son birkaç yıldır kocasıyla birlikte kışlarını çok daha sıcak yerlerde kayak veya kar ayakkabısı olmadan yürüyüş yaparak geçiriyorlar.

Pandemi nedeniyle bu yıl evde kalmaya zorlanan ve genellikle ateşli geyik mevsimine göre bol miktarda kar yağdığı için, “Kasım bir hediyeydi” dedi.

Kışımıza mevsimsel olarak ılıman bir başlangıç yaptık – az kar ve fazla buz yok. Ocak ayına kadar devam ediyor. Ördek sezonu hala açık olsaydı, bizi meşgul etmek için etrafta dolaşan bir sürü sezon sonu kuşu bulurduk.

Arkadaşım arabasının etrafından kürek çekmek zorunda kaldığı kar eksikliğini kutlarken – ve orada tamamen aynı fikirdeyim – kasım ının kar veya çıplak zemin, buz veya açık su olsa da neredeyse her zaman bir hediye olduğunu düşünüyordum.

Sanırım Kasım’da Ekim’den daha fazla avlandım. Kasım ayı ördek avlarımız sırasında tekneyle buz kaymağı başka bir şey kırmadık. Geçmişte, kar, buz ve acı soğuk sıcaklıklar Şükran Günü hafta sonu avlarında bizi karşıladı. Daha ılıman hava, aşırı koşullarda avlanmayı daha zor bulan biz yaşlılar için bir hediyeydi. Özellikle vahşi, rüzgarlı bir günde, tekneyi sahile çekmek ve karışık, su basmış bir kara noktasından rampaya çekmek zorunda kaldığımızda yakın bir çağrı aldık, ama başka bir gün avlanmak için yaşadık.

Aralık ayına kadar, hava bize ılıman koşullar vermeye devam etti – buz balıkçılığı için çok iyi değil, ancak sezon sonu küçük oyunu için dışarı çıkmak için mükemmel. Aralık ortasında keklik ve kar ayakkabısı tavşanları avında, yerde az kar varken, bir tavuğun kolay bir geçiş çekimini kaçırdım, ancak beyaz karlı baykuşlardan saklanmaya çalışan beyaz tavşanların telefonumda bazı iyi çekimler yapmayı başardım.

Buz yakında geliyor, ya da en azından öyle olduğunu düşünüyorum. Geçen yıl, 19 Aralık’ta buzda balık tutuyorduk. Bazı adamlar burada, Amerika’da bazı yerlerde bunu yapıyorlardı, ama ocak ayının ilk haftasına kadar dışarı çıkmadım. Şimdiye kadar bulunduğum en ince buzdu, ama sığ sudaydık, yani sorun yoktu.

Şilepler 15 Ocak’ta Superior Gölü’nde çalışmayı durduracak.

Ocak umarım Ocak ayı, Tıpkı Kasım ve Aralık aylarında kuş avcıları için yaptığı gibi, Superior Gölü buz balıkçılarını hediye eder.

 

Bir cevap yazın

Related Posts