Geyik etinden wurst yapmak

Haberler Michigan

Hasat edildikten sonra bir geyiyi ticari bir işlemciye götürmenin faydalarından biri, bu işlemlerin çoğunun sosis yapımının eski ritüellerinde eğitim alması ve bunu yapmak için gerekli araçlara sahip olmasıdır.

Size bir haberim var, geyiğinizi biftek, rosto ve geyik eti burgerine kesmek için götürdüğünüzde fleischermeister (usta kasap) bir wurstmeister (sosis ustası) olabilir, ancak sosis yapmak bir antidiluvian sanatı değildir.

Temel olarak, birkaç kilo burgerden köfte yapabilirseniz, siz de sosisçi olabilirsiniz. Sosis sadece ağır baharatlı kıymadır. Daha meraklı olmak ister misin? Kovanın içine sokmanın bir yolunu bul. Daha da ileri gitmek ister misin? Kaplanmış, baharatlı, öğütülmüş eti tütsülenmiş sosis, salam veya diğer wurst türlerine yapmak için bir tiryakiye (veya ılık fırına) yapıştırın.

Basit başla. Sosisli dolma almayın, füme andouille veya kielbasa’yı ortaya çıkarmak için endişelenmeyin. Sadece köfte içine apportion, lazanya (İtalyan sosisi) veya diğer güveç içine karıştırabilirsiniz bazı taze, toplu sosis yapmak.

Birçok ev veya ticari işlemci, öğütürken geyik eti burgerlerine biraz yağ karıştırır – genellikle sığır eti veya domuz eti ). Bilmiyorum, ama başladığınız burgerin yağa 80/20 yağsız veya benimki gibi karışık olup olmadığı, çok az yağ içerir, daha iyi aromalı, daha iyi dokulu bir sosis yağ içeriğini artırmaktan sonuçlanacaktır. Bu sığır eti, hindi veya diğer et kullanılarak yapılabilir, ancak öğütülmüş domuz eti dışında başka bir neden yoksa, genellikle mağazada mevcutsa domuz eti öneririm.

Sosis için kullandığım tarifler 10 poundluk partiler yapıyor. Az yağlı geyik eti burgerimi yaklaşık 50/50 öğütülmüş domuz eti ile karıştırıyorum. Burgeriniz yağ eklediyse, (kabaca) yedi pound geyik eti burger, üç pound öğütülmüş domuz eti ile gidin.

Kıymayı büyük bir kaba koyun, baharatları ve diğer malzemeleri ekleyin ve elle iyice karıştırın. Sadece ellerinizi kullanın veya bir çift tek kullanımlık lateks veya nitril eldiven giyin.

Malzemeler karıştırıldıktan sonra sosis olur! Taze yenecekse, pişirmeden önce lezzetlerin bir saat veya daha fazla birleşmesini sağlamak için sosisi buzdolabına koyun. Dondurmayı planlıyorsanız, hemen paketlenin ve dondurun. Tatlar donarken bir dereceye kadar birleşip çözülürken biraz daha birleştirilecektir.

Evet, daha önce dondurulmuş geyik eti burgerini eritebilir ve sonra yeniden dondurabilirsiniz. Sade burger veya diğer etlerle iyi bir uygulama değil, ancak çoğu sosis tarifinde, rerefrozen edilirken bozulmayı geciktirmek için yeterli tuz var.

Aşağıda İtalyan sosisi için harika bir tarif. Bir deneyin ve yakında bratwurst, kahvaltı sosisi ve diğerleri için tariflerin yanı sıra öğütücüler, doldurucular ve sigara içenler için alışveriş yapacaksınız. Yakında kendi evinde wurstmeister olacaksın.

 

Bir cevap yazın

Related Posts