Genç bir köpeği eğitmek için en iyi zaman mı? Hemen şimdi

Haberler Michigan

Son zamanlarda birinci sınıf köpekleri olan birkaç arkadaşımla avlanmak için biraz zaman harcadım. Peşinde olduğumuz kuşların hepsi halka açık kara horozlarıydı ve dürüst olmak gerekirse, o gençlerin baskı altında sülünleri anlamaya çalıştıklarını izlemek çok büyük bir patlama oldu.

Köpeklerin hepsi bol miktarda itaat eğitimi ve bazı üst düzey tatbikatlardan geçti, ancak kuşları korumanın yanı sıra, günlük olarak ölümden kaçan horozlara maruz kalmadılar. Belki bu biraz abartılı olabilir, ama bu sonbaharda kamu arazileri üzerindeki baskı ve gördüğümüz yırtıcıların sayısı göz önüne alındığında, muhtemelen çok uzak değil.

Her iki durumda da, yabani kuşlar ve genç köpeklerin karışımı gerçekten ampul anları sağlar. Bunlar eğitim sırasında da olur, ancak bir şekilde dinamik bir ortamda bir köpeğin gerçekten kazdığı kokunun onu kedi kuyruklarına sürüklediğini veya ona tam hız koşma zamanının geldiğini veya oyunun biteceğini söylediğini fark etmek farklı hissettiriyor.

Yabani kuşlar ve kaliteli avcılık deneyimleri, eğitim tatbikatları ve ödemeli sülün sürgünlerinden daha zor bulunur, ancak bir köpeğin gelişimi için paha biçilmezdir. Horozlarla da sınırlı değil! Ruffs’tan woodcock’a kadar her şey köpeklerimize sadece avlanmayı değil, aynı zamanda kuş avcılığının heyecan verici dünyasını nasıl çözeceğimizi ve tepki vereceklerini de öğretebilir.

Bu yüzden, sezon sonu koşullarına ve kalabalığa rağmen, genç bir sahaya çıkmak buna değer. Ya bir iki kuş alırsın ya da eve elin boş dönersin. Ama kesin olan bir şey var: Yavru köpeğiniz bir eğitim alacak, bu da genç bir köpekle uğraşırken gerçekten önemli olan şey.

 

Bir cevap yazın

Related Posts