Bu Aralık ayında doğaseverler için tüylü bir umut ışığı

Haberler Minnesota

Bu kış aylarca seyahat etmemenin kasvetli olasılığına bakarken, kuşçuluk açısından nasıl idare ettiğimi merak ettim. Kuşçulara bir hediye verildiğini görüyorum. Bu, orta batıda kış ispinozlarını deneyimlemek için harika bir kış. Yaygın redpolls, beyaz kanatlı crossbills ve akşam grosbeaks gibi kuşlar, kendinizi Minnesota, Wisconsin ve Michigan’ın çok kuzey bölgelerinde bulmadığınız sürece genellikle kışın bir garanti değildir. Ancak bu yıl ispinozlar güney eyaletleri de olsa herkese geliyor gibi görünüyor.

Başlangıçta kış ispinoz tahmini, bu kış çok fazla kuş göremeyeceğimizi gösteriyordu. Elbette, kırmızı göğüslü nuthatches ve siskins, ama birçok çam grosbeaks, Bohem balmumu ve beyaz kanatlı crossbills Kanada’da kalacaktı. Ta ki onlar.

Sonbaharın başlarında, çam siskins istifçilerinin kuzey devlet besleyicilerine inmesiyle başladı. Yaklaşık bir saka kuşu büyüklüğünde ve koyu çizgilerle kaplı kuşlar, 20 ila 50 kuşluk büyük sürüler halinde geldi. Ayçiçeği ve Nyjer geçici olarak tükendiğinde, istifçiler daha güneye yöneldi. Siskins ile birlikte kırmızı göğüslü nuthatches ve mor ispinoz sürekli bir akış geldi.

Kısa süre sonra kuş ağlarından akşam grosbeaks raporları gelmeye başladı ve birçok insan onları besleyicilerde görüyor veya uçarak duyuyor. Steroidler üzerinde bir saka kuşu gibi görünen kuşlar, en acemi kuş besleyicilerin bile dikkatini çekti. Raporlara göre Iowa ve Indiana’da akşam grosbeaks var.

Ve şimdi beyaz kanatlı haçlar çam kozalağı olan herhangi bir kozalağın tepesinde. Yakınlardaki bazı haçların ihbarını duydum ve onları bulmak için arabama binmek için dışarı çıktım. Kapıdan çıkar çıkmaz, bazılarını duydum ve mahallemdeki tüm ağaçlardaki çam kozalağıyla beslendim. COVID-19, insanlar evde sıkışıp kaldığı için yeni kuşçular getirdiğinden, ayçiçeği tohumlarıyla beslenen çapraz gagaların fotoğrafları, gaga deformitesi olan bir kuşları olup olmadığını merak eden insanlarla ortaya çıkıyor.

Kuzey eyaletlerinde yaygın redpolller ortaya çıkıyor ve kış ilerledikçe, daha fazlası güney Orta Batı’ya doğru gidiyor olacak. Bu kuşlar beyaz çizgili gövdeleri, kırmızı kapakları ve siyah keçi sakalları ile fark edilir ve çam siskins gibi ayçiçeği tohumlarını ve Nyjer’i severler.

İster kuş beslemede yeni olun, ister eski bir deneyimli profesyonel olun, bu kış birkaç jokerin ortaya çıkabilmesi için bu besleyicilere göz kulak olun. Siskins ve redpolls gibi küçük kuşlar kolayca ispinoz besleyicilere gelir, ancak daha büyük grosbeaks ve crossbills çok sayıda ayçiçeği tohumu ile platform besleyicileri veya huni stillerini tercih eder. Temel olarak, eğer bir kardinal gelirse, onlar da ona gelecektir.

 

Bir cevap yazın

Related Posts