12 Ayda dizel +% 60, Confartigianato’nun çığlığı: “bir siklon ulaştırma sektörünü etkiliyor”

Haberler Pennsylvania

Ukrayna’daki savaş ve uluslararası gerilimlerle birlikte, tükenmeye indirgenmiş nakliye şirketleri için sürdürülemez artışlar (bir hafta içinde artış% 20 idi) var.

Akaryakıt artışının etkisi, pandemik krizden çok etkilenen bir sektör için o kadar cezalandırıcı ki, her şirketin kar marjlarını ve katma değerini tüketecek.

Piedmont’ta taşımacılık sektöründe 4.000’den fazla çalışanı olan yaklaşık 2.343 esnaf şirketi bulunmaktadır. KDV’YE geçici müdahale, vergi indirimi ve ardından ÖTV indirimi gibi acil çözümlere ihtiyacımız var. Ve halkla çalışanlar için, inşaat için meydana gelen kamu sözleşmelerinde fiyat inceleme maddeleri ve tazminat. Carlo Boglione, Konfartigianato Imprese Piemonte Trasporti Ta Ta Başkanı

“Bu bir siklon, “diyor Baglione ve Abbate, Piedmont’ta 4.000’den fazla çalışanı olan yaklaşık 2.343 zanaatkar işletmesini sayan ulaşım insanlarının hizmetine yatırım yapıyor. Son aylarda hammadde, elektrik ve doğalgazdaki baş döndürücü artışlar, hala büyük ölçüde araçlarımızı hareket ettiren en yaygın yakıt olan araçlar için dizeli de ilgilendiriyor. Pompadaki dizel fiyatındaki artış bir yıl önce litre başına 1.35 idi; bu saatlerde ortalama 2.156 Euro’ya (+ 59.9 yüzde) ulaştı ”.

Abbate, ”Özellikle turist otobüsleri, ek toplu taşıma hizmetleri ve okul hareketliliğinden oluşan sektörümüz, bizi pahalı dizel yakıtın” çekiç”i ile imzalanan sabit sözleşmelerin” örsü ” arasına yerleştiriyor. Örneğin bir okul otobüsü için tam maliyet, belediyelere hiçbir şekilde indiremeyeceğimiz 270 Euro’dan 432 Euro’ya (162 Euro daha fazla) çıktı. Yakıtların artmasıyla birlikte yolcu taşımacılığı dünyasını etkileyecek riskler konusunda zamanında uyarıda bulunarak bazı acil önlemler önermiştik. Ne yazık ki, tekliflerimiz sağır kulaklara düştü, şirketlerimizin şu anda yaşadığı tüm felaket etkileriyle birlikte, yakıt kalemi işletme maliyetlerinin yüzde 30’unu oluşturuyor ”.

Baglione, “Bugün, şirketlerin zararına seyahat etmeye devam etmek yerine motorlarını kapatmalarını kolaylaştıracak dramatik durumu derhal düzeltmek daha da acil” diyor Baglione – devam eden ekonomik iyileşme için yıkıcı sonuçlar doğuruyor. Bir vergi Delisi için tam maliyetten bahsetmek istiyorum! Hükümet, işletmeler üzerindeki baskıyı hafifletmek için acil önlemler almalıdır. Durum o kadar kötü ki şirketler artık hizmet sunamıyor. Bu nedenle hükümetten, daha yüksek maliyetler karşısında gelir kayıplarını absorbe etmemizi sağlayan yeni araçlar ve bu sektördeki şirketlerin yeniden çalışmaya başlamasını sağlayan hareketlilik talebini yeniden tasarlayan ve yeniden programlayan yeni formüller istiyoruz ”dedi.

Bir cevap yazın

Related Posts