Vatandaşlara ısı, elektrik ve gaz sağlanacak

Ekonomi

Böylece Ukrayna toplumlarının ve bölgelerinin Gelişimi Bakanı Alexey Chernyshov (resimde) Facebook ağındaki kişisel bir sayfada yazdı.

Bakan, Sonbahar-Kış Dönemi Genelkurmay Başkanlığı’nın ikinci toplantısında bunun konuşulduğunu belirtti.

Şu anda ana ve yedek planlar üzerinde çalışıyoruz, hasarlı olanları onarıyoruz, yıkılanları geri yüklüyoruz, yakıtı stokluyoruz, Alexey Chernyshov yazdı ve evlerimizdeki sıcaklığın her birimize bağlı olduğunu belirtti. Bizim ellerimizde olduğunu söylüyorlar!

Kışa hazırlanın: daireleri ve evleri ısıtın, toplumu ısıtma mevsimi için hazırlamaya katılın. Sonuçta, kış yaklaşıyor! Ve herkesin evinde ısıyı tutması gerekiyor, bakan özetledi ve ayrıntıların bakanlığın internet sitesinde bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

Elbette, evleri ısıtmak ve evlerimizde ısıyı tutmakla ilgili ortak ve zaten geleneksel ifadelerle sınırlı kalmamaya karar verdik ve söz verdiğimiz detayları diledik. O yüzden onlara sahibiz!

Böylece, Ukrayna Toplulukları ve Bölgeleri Geliştirme Bakanı Alexey Chernyshov, 30 Haziran’da, 2022/23 yılının sonbahar-kış dönemine kadar konut ve toplumsal hizmetler ve yakıt ve enerji kompleksi tesislerinin hazırlanması için Kurmay’ın ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

“Herhangi bir spekülasyon ve kullanımı, tema, ısıtma, siyasi amaçlar için bence suç devlete, – kaydetti bakan. – Isıtma sezonunun organizasyonu Ukrayna’nın ulusal güvenliği meselesidir. Her Ukraynalının ısınması gerekiyor!”- Alexei Chernyshev dedi.

Bakan bir kez daha ısı tarifelerinin değişmediğini vurguladı. İlgili bakanlıklar, Naftogaz ve Ukrayna Şehirleri Birliği, doğal gaz piyasasının konularına özel görevler koyma konusunda hükümet kararının taslağını ortaklaşa hazırladı.

Ukrayna Enerji Bakan Yardımcısı Yuri Vlasenko, dairesinin ısıtma sezonu için hazır olduğunu bildirdi.

“Herkesi sakinleştirebilirim. Planımız, Ukrayna vatandaşlarının ısı, elektrik ve gazla sağlanacağını söylemek için% 100’lük bir fırsat sunuyor “dedi.

Alexey Chernyshov, sırayla, yerel yetkililerin artık evlerin ısınmasını ve alternatif yakıt depolamasını gerçekleştirmeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca yerel yetkilileri, Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’nın oluşturduğu Uneeds platformunda kamu hizmetleri işletmelerinin durumu ve ihtiyaçları hakkındaki verileri doldurmaya çağırdı.

“Şehrin kafalarına sesleniyorum. Sizin üzerinizde özellikle sorumlu bir yük var. Umarım şehirlerle geleneksel olarak ortak işbirliğimiz devam edecektir. Vatandaşlar arasında kaliteli bir açıklayıcı kampanya yürütün ve tek bir bilgi politikasına uyun. Isıtma mevsimine hazırlanmak için kasaba halkını dahil edin. Onlarla yetişkin bir şekilde iletişim kurun. Onları ev termo modernizasyonunda destekleyin, “dedi Alexey Chernyshov.

Ukrayna Şehirler Birliği Genel Müdürü Alexander Slobozhan’ın belirttiği gibi, ısıtma sezonunun geçmesinin önemli bir bileşeni, tüm bölümlerin ve hükümet şubelerinin uyumlu çalışmasıdır.

“Koordineli çalışma sayesinde, doğal gaz borçlarının yeniden yapılandırılması sözleşmelerinin ödenmesinde gecikme olması durumunda, tce’nin işletmelerinin kamulaştırılmasını önlemek için Acu’nun önerisi desteklendi. Genelkurmay’ın performansının önemli bir göstergesi de, bir sonraki ısıtma sezonunda tüketilen doğalgaz için tce’nin işletmelere daha uygun ödeme mekanizması konusunda alınan karardı “dedi.

Bakan, hiçbir bölgenin göz ardı edilmeyeceğini vurguladı ve bölge ve şehir temsilcileriyle, özellikle cephelerde ve çatışmalarda zarar görenlerle çalışma toplantıları düzenlemeyi planladığını vurguladı.

Bu arada
Isıtma sezonunun geçişi için tüm belgeler onaylanmıştır.

Ukrayna Enerji Bakanı Herman Galushchenko (resimde) Ortak bir teleton yayınında Uaazom, güç şebekesinin sonbahar-kış dönemi için hazırlık sürecini anlattı.

Related Posts